Akademia Morska w Szczecinie oraz Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Energii Wiatrowej – zapraszają do udziału w wizjonerskim konkursie:
„Trendy i wizje rozwojowe morskich elektrowni wiatrowych”
To konkurs o zasięgu międzynarodowym, którego celem jest pobudzenie wyobraźni w oparciu o wiedzę i pomysłowość, a w efekcie zaprezentowanie nawet najbardziej futurystycznych rozwiązań w wykorzystywaniu technologii i pozyskiwaniu energii z morskich farm wiatrowych.
Przewidziane są nagrody pieniężne oraz rzeczowe – pula nagród pieniężnych to 10 tys. zł, a wśród nagród rzeczowych znajdują się m.in. elektryczna hulajnoga, tablet, smartfon, głośniki przenośne oraz gadżety ekologiczne.
Konkurs kierujemy do uczniów i studentów oraz doktorantów
Jak należy rozumieć zadanie konkursowe? Uczestnicy muszą w zrozumiały sposób przedstawić swoje spojrzenie na szeroko rozumianą wizję rozwoju morskiej energetyki wiatrowej. Na problem można patrzeć dowolnie: od strony logistyki, budowy, projektowania farm wiatrowych, przez ich działanie i eksploatację, po problemy informatyczne, ekologiczne, mechaniczne, z zakresu mechaniki, automatyki, diagnostyki czy nawet szeroko rozumianej biologii morza.
Jakie są szanse, a jakie zagrożenia płynące z wykorzystania morskich farm wiatrowych do produkcji energii? Być może masz przełomową myśl, jak zniwelować złe, a wykorzystać dobre strony wytwarzania energii z wiatru. Jeśli w tych tematach jakakolwiek myśl świta Ci w głowie – to konkurs właśnie dla Ciebie!
Jak wziąć udział w konkursie?
Indywidualnie lub zespołowo opracować prezentację (max. 10 slajdów lub 10 minut) i przesłać ją na adres: konkurs@am.szczecin.pl do 27 listopada 2020 r. Do drugiego etapu – fazy prezentacji pomysłu przed komisją – zakwalifikowanych zostanie 10 pomysłów. Prezentacje odbędą się w formie wideokonferencji w dniach 2-4 grudnia 2020 r.
Uczniowie mogą wybrać język prezentacji (polski lub angielski), studenci i doktoranci muszą przygotować prezentację pomysłu w języku angielskim.
Patronat merytoryczny nad konkursem objęli naukowcy Akademii Morskiej, a także przedstawiciele firm związanych z branżą morskiej energetyki wiatrowej. Konkurs odbywa się pod patronatem JM Rektora AMS oraz Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.