Stowarzyszenia promujące energię odnawialną w państwach Grupy Wyszehradzkiej oraz Austrii oceniają Krajowe Plany na rzecz Energii i Klimatu tuż przed spotkaniem ministrów energii i klimatu UE zaplanowanym na 15 czerwca. Polskę podczas webinarium 10 czerwca reprezentuje Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej.
Czytają całą analizę KPEiK_PSEW
Od ubiegłego roku PSEW zaangażowany jest w platformę Visegrad+RE zrzeszającą organizacje państw Grupy Wyszehradzkiej i Austrii. Jej celem jest przyspieszenie OZE w państwach tej części Europy. Kraje Grupy Wyszehradzkiej są bowiem kojarzone jako hamulcowi dla wyznaczenia bardziej ambitnych celów UE w zakresie dekarbonizacji i rozwoju OZE.
W środę, 10 czerwca, w międzynarodowym webinarium skierowanym do członków Komisji Europejskiej, Parlamentu Europejskiej i szerokiej opinii publicznej, przedstawiciele krajowych stowarzyszeń energii odnawialnej przedstawią swoje analizy dotyczące Krajowych Planów na rzecz Energii i Klimatu. Dadzą też rekomendacje, które mogą pomóc w zwiększeniu ambicji w zakresie rozwoju OZE i przyspieszeniu transformacji energetycznej regionu.
Projekt realizowany jest dzięki wsparciu Komisji Europejskiej oraz European Renewable Energies Federation.
Zobacz także:
- Stanowisko Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej w sprawie „Krajowego planu na rzecz energii i klimatu na lata 2021-2030” z dnia 30 grudnia 2019r. – wersja polska
- Polish Wind Energy Association Position Paper on the “National Climate and Energy Plan 2021–2030” dated 30 December 2019 – english version